עבור לתוכן הראשי דלג לאזור חיפוש דלג לבר ניווט ראשי

מידע בעידן קורונה COVID-19

התפרצות נגיף הקורונה השפיעה על העולם כולו וכן על מכון התקנים הישראלי אגף איכות והסמכה, חלק מהלקוחות סגרו ו/ או צמצמו את פעילותם, ולאחרים לא ניתן היה להיכנס לשטחיהם.

אנו ערוכים ופועלים באופן שוטף כדי לשמור על רציפות השרות , מנהלים סיכונים לגבי פעילותינו כדי לשמור על בריאות עובדינו, מתעדכנים ומעדכנים את עובדינו ולקוחותינו למול השינויים והדרישות של גופי האקרדיטציה.

תקופה זו מאתגרת עבורנו וגם עבור לקוחותינו ואנחנו גאים שחלק נכבד מלקוחותינו שותפים במאמץ המלחמה בהתמודדות מול נגיף. חלקם מייצרים מסכות מגן, מכונות הנשמה, מספקים מזון ,שרותים למשרד הבריאות וגופים אחרים.

המכון כולו נערך גם כן להתמודדות עם נגיף הקורונה כולל הקמת מעבדה למסכות מגן ובניית מפרט למכונות הנשמה.

מאחלים בריאות וחזרה מהירה לשגרה.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל שאלה!

שאלות ותשובות נפוצות

יש לשאוף לקיום מבדק באתר הארגון אך גופי האקרדיטציה מאפשרים קיום מבדקים מרחוק, בכפוף לקיומה של טכנולוגיה מתאימה, אישור הארגון, האפשרות לשמור על סודיות המידע והיכולת לקיים מבדק אפקטיבי.

ניתן ליצור קשר עם כל אחד מהסוקרים על מנת לתאם מבדק מרחוק.

  1. לוודא כי קיימת טכנולוגיה המאפשרת קיום מבדק מרחוק (ZOOM, TEAMS, WEBX) ועוד.
  2. תנאים שיתאימו ויאפשרו קיום מבדק מרחוק : מצלמות/ רחפן שילוו את המבדק וזמינות עובדים בשטחי העבודה למתן מענה לשאלות הסוקר.
  3. מה יהפוך את המבדק לאפקטיבי – העברת חומרים לסוקר לפני המבדק כדי שיוכל להיערך כנדרש כולל הכנת שאלות.

לא, ישנם מצבים שבהם לא ניתן לקיים את המבדק מרחוק כגון אזורים מסווגים שלא מאפשרים שימוש במצלמות ו/או באמצעי חוזי אחרים, קווי ייצור מורכבים.

כמובן, כל בקשה לדחיה / ביטול /שינוי מחייבת עדכון הסוקר האחראי וקבלת אישור מראש.

בשל משבר קורונה ניתן לדחות את ביצוע המבדק בהתאם לכללים ולדרישות גופי האקרדיטציה, יש לקבוע תאריך מבדק חלופי , בכפוף לשמירה על מערכת האיכות בארגון.

מבדקים יבוצעו מרחוק גם כן בהתאם ובכפוף לדרישות.

קיימת אפשרות להגיש בקשה דרך הסוקר /מנהלת קשרי לקוחות להאריך תעודות שפג תוקפן בכפוף לכללים כגון הצגת ניהול סיכונים כולל התייחסות למשבר קורונה , סקר הנהלה, מבדקי איכות פנימיים ושמירה על מערכת האיכות של הארגון.

לא, כל מקרה יבחן לגופו ובכל מקרה סיבת הבקשה קשורה ישירות למשבר הקורונה.

ניתן להאריך עד 6+6 חודשים בכפוף לקביעת מועד מבדק חלופי.

עבור מבדק שחויב בגין נסיעות אך בפועל המבדק בוצע מרחוק יבוצע החזר כספי לארגון בגין הנסיעות.

בשנת 2021 אמורים להשתדרג התקנים הבאים : תקן לניהול אנרגיה, תקן למזון, תקן לבטיחות בתעסוקה. גופי האקרדיטציה היו קשובים לנושא ודחו את מועד השדרוג לתקופה של 6 חודשיים, התעודות הוארכו בהתאמה.

יש לתאם בהקדם מועדי מבדק לביצוע השדרוגים מול הסוקר המטפל כך שבמידה וידרש זמן לסגירת פערים ניתן יהיה להשלימם בטרם פקיעת תוקף התעודה.