עבור לתוכן הראשי דלג לאזור חיפוש דלג לבר ניווט ראשי

אודותינו


מכון התקנים הישראלי הוקם לפני קום המדינה במטרה לעצב את תרבות האיכות, הבריאות והבטיחות בארץ. המכון נמצא במרכזה של עשייה משקית ולאומית.


המכון מוביל את המשק הישראלי בהכנת תקנים המבטיחים את תקינותם ובטיחותם של מוצרים, של בדיקות מעבדה ושל שירותים ותהליכים הנוגעים לכל תחומי החיים שלנו.

המכון הוא חלק מקהילת האיכות הבין - לאומית, וחבר פעיל בארגוני תקינה והתעדה המובילים בעולם בהם ISO ו-IEC. למכון ישנם הסכמי הכרה המקלים על סחר בין מדינות.

המטרות שלנו

  • לחבר בין צרכיו הייחודיים של הלקוח לבין התקנים ומערכי הבדיקה המתקדמים והעדכניים ביותר בארץ ובעולם.
  • לסייע ללקוחות שלנו להשיק מוצרים חדשים במהירות ובצורה יעילה.
  • לעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר של תקינה, בדיקה איכות וידע, מתוך מטרה לתת ללקוחותינו את המענה והאישורים הנדרשים בצורה המקצועית, המהירה, היעילה והאנושית ביותר.


שירותי המכון – הכל תחת קורת גג אחת!

מכון התקנים הישראלי הוא הגוף הטכנולוגי הגדול בישראל ופעילותו מסייעת לכל מגזרי המשק.
המכון פועל על פי חוק התקנים והוא מתמקד בתחומים הבאים:

  • תקינה – אימוץ תקנים בין-לאומיים וכתיבת תקנים למוצרים ושירותים על מנת להגן על הצרכן מפני מוצרים פגומים ולהבטיח את בטיחותו ובריאותו . לצורך כך מפעיל מכון התקנים מאות ועדות תקינה שבהן חברים נציגים מכל מגזרי המשק.

  • בדיקות - מכון התקנים מפעיל מערך בדיקות המסוגל לספק שירותי בדיקה כמעט לכל מוצר, תהליך ייצור או שירות. המכון מציע ריכוז טכנולוגיות יחיד מסוגו בארץ וכח אדם מקצועי ומנוסה לביצוע בדיקות לקשת רחבה של תחומים.

  • אישורים והתעדות – מכון התקנים הוא הגורם הבלעדי בישראל למתן אישורי התאמה לתו תקן, תו ירוק ותו בטיחות והגורם המוביל במשק להתעדת ארגונים לתקנים בין לאומיים שונים כגון: ISO 9001 לניהול איכות, ISO 14001 לניהול איכות הסביבה ועוד.

  • המכללה הלאומית - המכללה מקיימת את המגוון המקיף והעדכני ביותר של קורסים מקצועיים בתחומים שונים, עורכת ימי עיון וסדנאות מקצועיות, ובונה עבור ארגונים הדרכות פנימיות המתאימות לצרכים הייחודיים של הארגון - עם טובי המרצים והמנחים. המכללה מכשירה מידי שנה עשרות אלפי אנשים בתחומי איכות שונים.

  • מרכז מידע - ספריית תקנים עשירה, שירותי מידענות, מנוע חיפוש מתקדם של תקנים בתחומים השונים.

  • יוזמה וחדשנות - במטרה לסייע לכל יוזמה אנו מקפידים להוביל ולהיות בחוד החנית של הידע הטכנולוגי וההנדסי כדי לשרת את אלפי לקוחותינו. כדי לקדם יזמים ולעודד חדשנות אנו מפעילים את מרכזי המידע והסיוע בתחומים השונים: מרכז סיוע ליצואנים וליבואנים, סייבר, IoT, תעשייה 4.0 ובטיחות באתרי בנייה. כמו כן אנו מקדמים את יוזמת הגן הבטוח ומעניקים את הפרס הלאומי לאיכות ומצוינות.

 

לדו"ח כספי לשנת 2022