עבור לתוכן הראשי דלג לאזור חיפוש דלג לבר ניווט ראשי
לוגו הטרדה מינית2.jpg

העדה למניעת הטרדה מינית

Layer 3.jpg

מפרט: קוד וולונטרי למניעת הטרדה מינית במקומות עבודה

הטרדה מינית הינה תופעה חברתית, הפוגעת בכבוד האדם, בחירותו, בפרטיותו ובזכותו לשוויון. 

ההטרדה המינית במקומות העבודה שכיחה וחמורה, וניתן לראותה בארגונים גדולים כקטנים, פרטיים כציבוריים. מחקרים מוכיחים שבארגון שבו קיימת אווירה המאפשרת הטרדה מינית יורד פריון העובדים והארגון מאבד ידע ארגוני יקר.

מטרתו של מפרט זה הינה להתוות למעסיקים את הדרך ליצירת סביבת עבודה בטוחה בלא הטרדות מיניות. המפרט מגשר בין שפת המחוקק לשפת הארגון ומקל על הארגונים להשיג את אווירת הביטחון החשובה לעובדיו.

הטמעה ויישום הנחיות המפרט בארגון יובילו מעסיקים, מצד אחד לעמוד בהוראות החוק למניעת הטרדה מינית ותקנותיו ומצד שני לפעול מתוך אחריות ערכית, המקדמת נורמות חברתיות, ומתמודדת באופן מהותי ואפקטיבי עם התופעה.

לקריאת מאמרו של אביטל ויינברג , מנהל אגף איכות והסמכה בנושא יישום הקוד הוולנטרי למניעת הטרדה מינית בארגונים שפורסם באתר JOKOPOST.COM לחץ כאן

הדרך להעדה

ההעדה נעשית לאחר יישום של תהליך פנים ארגוני, בו מוטמעת מערכת הניהול בהתאם לדרישות מפרט זה. יש להבין ולהטמיע את המפרט, לערוך את התאמות הנדרשות במערכת הניהול הארגונית ולהשתתף בהדרכות מתאימות. כמו כן ניתן להסתייע ביועצים חיצונים המתמחים בתחום זה. תהליך זה הוא הזדמנות לשיפור הן באמצעות צוות פנימי של הארגון, שיזכה למחויבות ומעורבות ההנהלה והן כתוצאה משיפור האווירה הארגונית.

נציגי מכון התקנים הישראלי יערכו מבדק מקדים בארגון, ובהמשך סוקרים של מכון התקנים, שהתמחו בבחינת נושא זה, יבצעו מבדק המאשר התאמה של הארגון למפרט.

הלקוח מכון התקנים הישראלי
רישום במכון התקנים הישראלי הצעת מחיר הכוללת: בדיקת נהלים ומבדק שלב א (מקדים), ומבדק שלב ב' (התעדה) והסכם פיקוח
אישור של הצעת מחיר מנוי מנהל לקוח
תיאום מבדק התעדה עם מנהל הלקוח בדיקת מסמכים, קיום מבדק מקדים (Stage 1) ומבדק התעדה (Stage 2)
התייחסות לממצאי המבדק וביצוע תיקון ופעולה מתקנת הערכת הפעולה המתקנת ואישורה, משלוח תעודות
קיום פעילות שוטפת לשיפור מערכת ניהול קיום מבדקי מעקב והערכה מחדש לבדיקת התאמת מערכת הניהול של הארגון לדרישות

לקבלת הצעת מחיר לחץ כאן

מכון התקנים הישראלי – הבחירה הנכונה עבורך!

מכון התקנים בשיתוף עם ארגון הגג של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית כתבו את המפרט .למכון התקנים הישראלי מוניטין רב שנים באיכות ובמקצועיות. אנשינו הם ממיטב המומחים המקצועיים המובילים בתחום האיכות, בעלי ניסיון והכרות טובה של צרכי הלקוחות

מכון התקנים הוא גוף ההתעדה הגדול בישראל. מכון התקנים הישראלי חבר בוועדות תקינה בין לאומיות ובעל הסכמי שיתוף פעולה עם גורמים מובילים בעולם.

לפרטים נוספים
רוית שחר

מספר טלפון

052-3381166
Ravit_m@sii.org.il
לרישום
גב' שרית לב

מספר טלפון

03-6465313
qsales@sii.org.il