עבור לתוכן הראשי דלג לאזור חיפוש דלג לבר ניווט ראשי

מיזם "הגן הבטוח"

מכון התקנים הישראלי פיתח את מיזם "הגן הבטוח" - מפרט בדיקות תקינות חדש, שמטרתו לאפשר לילדיכם לשהות בסביבה נוחה ובטוחה. אתם ההורים יכולים תמיד לבדוק האם הגן של ילדכם הוא גן בטוח, אם רק תבקשו לראות את התעודה שהונפקה על ידי מהנדסי המכון.

על מנת להפחית את הסיכוי לפגיעה של ילדים ברחבי הגן והחצר, פותח במכון מפרט בדיקות בטיחות ייחודי שהותאם לסכנות הנפוצות בסביבת הגן.

המפרט מורכב מדרישות של תקנים ישראליים ובינלאומיים במגוון תחומים, לדוגמא: הילכדות ראש, צוואר ואצבעות, סכנות חנק, מיקום וחוזק מתקני חצר, בטיחות צעצועים, מיטות וכיסאות, בטיחות המבנה ועוד. בדיקות בטיחות הציוד מתבצעות במעבדה לכימיה וטקסטיל במכון התקנים.

המפרט כולל, בין השאר, סעיפים מהתקנים הבאים:
ת"י 562 בטיחות צעצועים
ת"י 682 מיטות ומיטות מתקפלות
ת"י 1048 עריסות נישאות ומעמדים לתינוקות
ת"י 14988 כיסאות ילדים
ת"י 1273 הליכונים לתינוקות
ת"י 14036 באונסרים
ת"י 6250 דירוג בית בטוח לילדים

הבדיקה מותאמת לציוד הנמצא בגן ומתבצעת פעם בשנה, במשך יום אחד, ע"י המהנדסים המנוסים והמיומנים של ענף צעצועים במכון. בסיום הבדיקה יקבל הגן דו"ח עם פירוט המתקנים שבגן, תוצאות הבדיקה ומסקנות. מידה ומסקנת הבדיקה עבור מתקן מסוים תימצא שלילית, יידרש תיקון הליקוי על מנת לקבל דו"ח בדיקה חיובי. רשומות הבדיקה וכל החומר המצולם נותרים חסויים ושמורים במעבדה.
לגן תונפק תעודה להצגה בשטח הגן, המציינת כי תכולת הגן נבדקה ע"י מומחי מכון התקנים ונמצאה בטוחה לשימוש מסכנות מיידיות. לתעודה יצורף נספח עם פירוט הציוד נכון ליום הבדיקה.

יחד נשמור על סביבה בטוחה ומוגנת לילדים!

פרטי התקשרות:
טלפון: 050-6202296

 

הכשרת צוות הגן בנושא בטיחות ילדים
מומלץ להיעזר בשירותי ההדרכה של ארגון "בטרם" לבטיחות ילדים להשלמת הידע של הצוות בנושא התנהגות בטוחה בגן הילדים.