מרכז סיוע ליצואן

מה אנחנו מציעים?


מכון התקנים מציע שירות שמטרתו לאפשר ליצואנים גישה לשוקי היעד בעולם. סחורה שמגיעה לשוק היעד ללא האישורים המתאימים, עלולה להיתקע בנמל, ומקרה הגרוע גם יכולה להישלח בחזרה, תוך גרימת הפסדים גדולים ליצואנים ולעיתים אובדן השוק לחלוטין.
השגת אישורים ליצואנים היא משימה מורכבת הכוללת את איסוף המידע, הבנת משמעותו וניהול הפרויקט לביצוע הבדיקות לצורך קבלת האישורים.

כאן נכנס מכון התקנים לתמונה

השירות ליצואן נסמך על רשת ענפה של קשרים עם ארגונים בין-לאומיים אשר חתומים על הסכמים עם מכון התקנים כגון: Intertek, Tuv Sud, Tuv Rheinland, UL, IMQ, על יכולות איתור המידע, על ניסיון מצטבר בסיוע ליצואנים ועל ליווי וסיוע צמודים של מומחים ומעבדות המכון. כך יכול השירות לספק ליצואן גישה כמעט לכל שוק בעולם.
במקרים רבים היצואן חסר את הידע, הכלים והקשרים המתאימים, והשירות מקל עבורו את המעבר במסלול מורכב זה, וחוסך לו כסף, זמן והתעסקות עם ביורוקרטיות זרות.

השירות נותן אפוא ליצואן את הפתרון המלא הכולל:

  • איתור המידע הרלוונטי
  • הבנת המשמעויות והכנת תכנית פעולה
  • ניהול פרויקט ביצוע הבדיקות וקבלת האישורים הנדרשים

 

מה למדנו ואיך ננצל זאת לטובת היצואן?
במהלך תקופת הניסיון של פעולת מרכז הסיוע ליצואן, סייענו בהסרת חסמי סחר הנוגעים לתקינה ורגולציה למוצרים שונים: החל ממוצרים מקובלים כגון מוצרי חשמל, צנרת, מוצרי בניין, קרמיקה, צעצועים, מוצרי טקסטיל, מוצרי פלסטיק, וכלה במוצרי נישה כגון: קמינים, מוצרי תצוגה לחנויות, שמנים ייחודיים.
בעקבות התוצאות הטובות של פעולת מרכז הסיוע בתקופת הניסיון, שבמהלכה סייע השירות לעשרות יצואנים והסיר חסמי סחר לשווקים כגון: ארה"ב, סין והשוק האירופי, עובר עתה השירות למתכונת פעילות מלאה.
סוגי המוצרים שבטיפולנו רבים ומגוונים, ולמעשה מרכז הסיוע מקבל ויקבל פניות לכל מוצר בכל תחום ולכל שוק יעד.


לפרטים:
export@sii.org.il
03-6467833