ברכות לזוכי תחרות הפרס הלאומי לאיכות ומצוינות שמוביל מכון התקנים

תאריך: 29/11/2011
טקס הענקת תעודות לזוכים בפרס הלאומי לאיכות ומצוינות על שם יצחק רבין ז"ל התקיים בכנסת

טקס הענקת התעודות לזוכים בפרס הלאומי לאיכות ומצוינות של שם יצחק רבין ז"ל התקיים ב-28.11.11 בכנסת.

 


הפרס שנוהל על ידי מכון התקנים הישראלי ניתן לחברות במגזר העסקי.
•    בקטגוריית ארגונים גדולים זכה מפעל מתכת חניתה
•    בקטגוריית ארגונים קטנים זכתה חברת אורקס רדיוגרפיה ממוחשבת
•    בציון לשבח זכו: חברת קמהדע והמכללה הטכנולוגית חולון
•    בתעודת הוקרה זכה במט"מ- בית מלאכה טורפדו וטילים, מספנות חיל הים
•    בתעודת הערכה זכה בנק לאומי, חטיבת תפעול ומחשוב ענף בכיר תפעול שלוחות חו"ל.


בטקס הענקת הפרס נכחו: השר מיכאל איתן, השר שלום שמחון, השר יובל שטייניץ, סגן שר האוצר יצחק כהן, ח"כ זאב בילסקי (יו"ר שדולת האיכות בכנסת), ח"כ רוני בראון, יו"ר מכון התקנים הישראלי, רן כהן (שר התעשייה והמסחר לשעבר), מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דני גולדשטין ואנשי תעשייה רבים שחלקם זכו בתעודה הנכספת.

מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דני גולדשטין, הדגיש בדברים שנשא בטקס כי מצוינות היא דרך חיים ולא פרויקט: "אנו מתכוונים לקדם את תפיסת המצוינות, בהסברה למנהלים, בהדרכה ליועצים ולארגונים, שישימו להם למטרה להתקדם ולהשתפר".


תחרות זו היא היוקרתית ביותר בתחום האיכות והמצוינות במדינת ישראל ומטרתה להעלות את רף האיכות בארצנו, לשפר, לייעל תהליכים ולעודד ארגונים וגופים שונים להימצא בתהליך מתמיד של שיפור.


התחרות נערכת בשותפות משרד ראש הממשלה, מכון התקנים הישראלי, נציבות שירות המדינה, לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים, משרד התמ"ת והאיגוד הישראלי לאיכות.


התחרות נערכת בשני מסלולים: איכות ומצוינות עסקית- המנוהל ע"י מכון התקנים הישראלי ומצוינות ארגונית במגזר הציבורי- המנוהל ע"י נציבות שירות המדינה.


רקע על הפרס הלאומי לאיכות ומצוינות:
פרס זה ניתן לראשונה ב 1989 במרכז לאיכות ומצוינות במשרד ראש הממשלה. לימים החליטה הממשלה כי פרס זה יהיה על שמו של ראש הממשלה המנוח יצחק רבין. לאורך השנים השתתפו בתחרות כ-200 ארגונים שונים בניהם חברות גדולות ומכובדות במשק הישראלי. הקריטריונים לפרס מבוססים על פרס בלדרידג' היוקרתי המוענק מידי שנה בארה"ב ע"י נשיא המדינה במדשאות הבית הלבן. עוד על הפרס באתר מכון התקנים הישראלי בקישור: http://www.qualityaward.co.il/

 

להלן מספר תמונות מהאירוע (צלם: ישראל מלובני):

 להלן הקליפ מהאירוע: