מכון התקנים קיים כנס העוסק בנגישות מתקני משחקים לילדים בעלי מוגבלות

תאריך: 01/08/2010
נגישות מתקני משחקים ברחבי הארץ לילדים בעלי מוגבלות עמדה במרכזו של כנס שהתקיים במכון התקנים ביום רביעי (28.7.2010).

ביום רביעי, ה-28.7.2010, קיים מכון התקנים הישראלי כנס בנוגע לרוויזיה בתקן ישראלי 1489, חלק 8: מתקני משחקים. מטרת הכנס הייתה להציג את עיקרי הרוויזיה ואופן יישום התקן. את הכנס ליוו הרצאות של הלן עטרות, מנהל אגף תקינה במכון התקנים, עו"ד יהודה מירון ושמואל חיימוביץ' מנציבות שיוויון לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, טל כהנא, ראש תחום מתקני משחקים במכון התקנים ועדי נוי, מנהלת חברתית בפארק החייל האוסטרלי בבאר שבע. את הכנס הנחה חיים גורביץ' ממכון התקנים.

 

כחלק ממגמה ההולכת וצוברת תאוצה בקרב הציבור הרחב, מקדם מכון התקנים הישראלי את התקינה הנוגעת לאנשים בעלי מוגבלות. כחלק מפעילות זו, ערך מכון התקנים רוויזיה לתקן ישראלי 1489, חלק 8: מתקני משחקים, כך שהתקן יתן מענה גם לילדים עם מוגבלות.

 

תקן ישראל 1489: מתקני משחקים הוא אימוץ של תקן אירופאי הכולל שמונה חלקים, ביניהם דרישות בטיחות כלליות ומדריך להתקנה ותחזוקה. בשל חשיבות התקן והרגישות לבטחונם  של הילדים, הוכרז התקן, כל כלחלקיו, כתקן רשמי.

 

מטרת הרוויזיה בתקן 1489 היא להסדיר את נגישות אתר המשחקים והנחת התשתית הפיזית לשילוב ילדים בעלי מוגבלות בחברת ילדים. במסגרת הרוויזיה, ידרשו התאמות נגישות שיאפשרו לילד עם מוגבלות להגיע אל פתחי מתקני משחקים כך שבנוסף להנאה, לפחות חלק מהמתקנים יאתגרו את הילד ויאפשרו לו גם בכוחות עצמו ובהתאם למגבלותיו.