מכון התקנים הישראלי חתם על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם TUV

תאריך: 25/02/2010
ההסכם עם TUV יחסוך למשק הישראלי מיליוני שקלים ויקל על פעילות הסחר הבין לאומי של המגזר העסקי

מכון התקנים הישראלי חתם על הסכם לשיתוף פעולה אסטרטגי עם ארגון ההתעדה הבין לאומי TUV. שיתוף הפעולה יתמקד בשלב הראשון בבחינה והתעדה של רכיבם ומוצרים חשמליים ואלקטרוניים המיועדים לשוק העולמי והישראלי, ובעתיד הוא יורחב גם לתחומים ולמוצרים נוספים.

ההסכם בין מכון התקנים הישראלי ו-TUV עשוי לחסוך למשק הישראלי מיליוני שקלים ויאפשר ליצואנים גישה קלה ונוחה יותר לשווקים בין לאומיים תוך הפחתה של חסמי התקינה במדינות היעד.

 

היצואנים יוכלו לייצא יותר מוצרים, באופן מהיר, זול יותר עם נגישות מרבית למידע לגבי דרישות היבוא במדינות היעד. היבואנים יוכלו להרחיב את מעגל המוצרים אותם הם מייבאים ממקורות להם יש תעודות בדיקה של TUV.

 

רלף וילדה, סגן נשיא בכיר למוצרים ומערכות ב-TUV Rheinland אמר כי שיתוף הפעולה עם מכון התקנים הישראלי יביא לשדרוג הפעילות הישראלית בשוק הבין לאומי. "באמצעות שיתוף הפעולה עם מכון התקנים הישראלי נוכל להרחיב את מגוון השירותים שלנו לטובת לקוחותינו ברחבי העולם ובמיוחד ללקוחותינו מצפון אמריקה, אסיה ואירופה" אמר וילדה.

 

דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "הסכם זה מהווה בסיס להרחבת מגוון השירותים והאפשרויות הקיימות ליצואנים וליבואנים. היבואנים יוכלו לקבל הקלות בדרישות היבוא כאשר האישורים מגיעים ממקורות אמינים, הידע ותחומי העיסוק של מכון התקנים יורחבו כמו גם הקמת מיזמים משותפים בתחומים המתקדמים של טכנולוגיה, אנרגיות חלופיות, אנרגיות מתחדשות, איכות סביבה ועוד".
ההסכם בתוקף החל מ 1 בפברואר 2010.

 

אודות TUV התעדה ופיתוח סטנדרטים בינלאומיים

TUV Rheinland הינו ארגון התעדה בין לאומי שנוסדה לפני 140 שנה. ל-TUV יש למעלה מ 490 מעבדות ב 61 מדינות ברחבי העולם ו כ- 14,000 עובדים. TUV מייצרת הכנסה שנתית של 1.2 מיליארד יורו בשנה.

 

העיקרון המנחה של TUVהוא פיתוח בר קיימא של סטנדרטים בתחום בטיחות ואיכות. לארגון זה מגוון שירותים זמינים ללקוחות בכל רחבי העולם כולל התעדת מוצרים, מערכות ניהול ובדיקה של מתקנים תעשייתיים. בנוסף, TUV מעורב בפרויקטים תעשייתיים שונים כגון: תחנות כוח ופרויקטים של תשתיות ברחבי העולם