מתקן חדש לבדיקת נצילות קולטי שמש נחנך ע"י שר התשתיות בביקורו במכון התקנים הישראלי

תאריך: 23/02/2010

שר התשתיות, עוזי לנדאו, חנך היום (23.2.10) בביקורו במכון התקנים הישראלי את מתקן בדיקת נצילות קולטי שמש, שנבנה בסיוע משרד התשתיות.

הבדיקות שנערכות במתקן הייחודי החדש, שעלותו מסתכמת בכ- 200 אלף יורו, תואמות לדרישות המחמירות של קולטי שמש בתקן האירופאי EN 17975 .

מספר הבדיקות הניתנות לביצוע במתקן החדש רבות יותר, פרק זמן הביצוע של כל בדיקה קצר יותר והבדיקות מבוצעות בצורה אוטומטית ללא התערבות של צוות הבדיקה. יתרונות אלו יביאו לחיסכון עלויות הבדיקות ויקלו על המהלכים הכרוכים ביצוא ושיווק קולטי שמש לאירופה.

השר עוזי לנדאו הביע התעניינות רבה במתקן ברך את העוסקים במלאכה ואמר כי "המעבדה החדשה שהוקמה כאן תשפר את יכולות המכון לבחון את ביצועיהם של קולטי השמש אל מול הצהרות היצרן, ובכך לשפר את אמינות הקולטים כלפיי הצרכנים. מדובר בשוק גדול, השווה ערך לכ-3000 מגה-וואט חשמל מותקן".

דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי הסביר כי בעבר, בדיקות קולטי השמש בוצעו כשהשמש ניצבה למישור הקולט. המתקן החדש עוקב אחרי השמש כך שקרני השמש ניצבות בכל העת למישור הקולט, בצורה זו ניתן לסיים את הבדיקות בזמן קצר יותר.

 

בתמונה מימין: מנכ"ל משרד התשתיות, שאול צמח, שר התשתיות עוזי לנדאו, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דורון טמיר, משנה למנכ"ל מכון התקנים הישראלי יעקב וכטל.

 

לצפייה בתמונות נוספות מהביקור, לחץ כאן.