מכון התקנים הישראלי מודיע על תקן ישראלי חדש למחזיקי מוצצים

תאריך: 30/08/2009
מכון התקנים הישראלי מודיע על תקן ישראלי חדש ת"י 12586- "אבזרים לטיפול בילדים – מחזיק מוצץ: דרישות בטיחות ושיטות בדיקה". תקן זה הוא אימוץ של התקן האירופי EN12586 והוא כולל בתוכו שינויים ותוספות לאומיים.

התקן החדש מפרט דרישות מכניות וכימיות של מחזיקי המוצצים (מחזיק מוצץ מיועד לחיבור המוצץ לבגד או לאובייקט כלשהו במטרה למנוע את נפילתו או אובדנו). תקן זה נועד למנוע בין היתר: סכנת חנק של הילד, על ידי הגבלת אורך מחזיק המוצץ, בליעה של רכיבים קטנים המרכיבים את מחזיק המוצץ וסכנות בריאותיות שונות כגון: נזק לעור ונוכחותם של חומרים רעילים שונים במחזיק.

דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "בכל הקשור לבטיחות ילדים אנו עושים כל מאמץ בכדי לשמור על בטיחות ואיכות האביזרים הבאים במגע עם תינוקות וילדים. אנו מקווים כי חשיבות התקן תסלול את דרכו להפיכתו לתקן רשמי ומחייב ".

בין ההנחיות אליהם מתייחס התקן: אורך מחזיק המוצץ לא יעלה על 22 ס"מ, העובי המינימלי של אמצעי החיבור בין תפס הבגד לבין תפס המוצץ (חוט, שרשרת וכד') צריך להיות 1.5 מ"מ, במידה ומחזיק המוצץ מכיל רכיבים אשר מאפשרים לו לשמש גם כצעצוע, עליו להיבדק על פי תקן ת"י 562 לבטיחות צעצועים, במידה וישנם חורים במחזיק המוצץ (חורי אוורור, חורי השרשרת וכד') מוודאים כי אצבעות התינוק לא יוכלו להיתפס בהם, מרכיבי מחזיק המוצץ צריכים להיות עמידים מפני סכנת התפרקות ולעבור בדיקות רעילות. כמו כן, התקן מכיל גם דרישות סימון עבור המוצר הכוללות גם אזהרות בשפה העברית והערבית (השפות הרשמיות של המדינה).

 

לפרסום כתבה ב-Ynet בנושא, לחץ כאן