מכון התקנים הישראלי מודיע כי חלה החמרה בדרישות לאישור צעצועים עם חלקים מגנטיים

תאריך: 06/08/2009
מכון התקנים הישראלי מודיע כי חלה החמרה בתקן ישראלי ת"י 562 חלק 1 "בטיחות צעצועים". במסגרת ההחמרה בדרישות לתקן, צעצוע הנגיש לילדים ומכיל או מורכב ממגנט אחד או יותר שגודלו וצורתו מאפשרים להכניסו לפה ולבלוע, חייב להיות מסומן. הסימון צריך להיות בולט, בר קיימה ובשפה העברית. הסימון צריך לכלול אזהרה כי הצעצוע מכיל רכיבים מגנטיים שיכולים להיצמד לחפצים מתכתיים בגוף האדם ולגרום לנזקים רציניים או קטלניים. אם המגנט נבלע או נשאף יש לפנות מיידית לקבלת עזרה רפואית.

מאחר והתקן של בטיחות צעצועים הוא רשמי המשמעות היא כי, חובה על פי חוק לייבא, לייצר ולשווק רק מוצרים העומדים בדרישות התקן.

דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי: "בכל הקשור לבטיחות ילדים אנו עושים כל מאמץ בכדי לשמור על הבטיחות והאיכות בצעצועים, החל בבדיקות המעבדה הקפדניות וכלה במעקב אחרי ההתפתחויות בנושא זה בעולם".

ההחמרה בתקן חלה בעקבות מקרים בעולם של ילדים שבלעו חלקים מגנטיים של צעצועים ואושפזו. אם ילד יבלע יותר ממגנט אחד זה עלול להיות קטלני - מעבר לסכנה המיידית של חנק, המגנטים יכולים להמשך אחד לשני ועלולים לגרום לחירור של המעי, חסימת המעי או זיהום.