לראשונה בישראל: מכון התקנים הישראלי העניק תו תקן לתחזוקת מתקני משחקים לילדים למועצה מקומית ירוחם

תאריך: 03/06/2009
בין המשתתפים בטקס קבלת תו התקן שנערך בירוחם: סגנית שר התמ"ת ח"כ אורית נוקד, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דורון טמיר וראש מועצת ירוחם , עמרם מצנע

מכון התקנים הישראלי העניק היתר לסמן בתו תקן, תחזוקת מתקני משחקים לילדים, למועצת ירוחם. ירוחם היא הרשות הראשונה לה מוענק תו התקן זה, כ- 20 רשויות נוספות נמצאות בתהליך דומה.

 

מכון התקנים הישראלי מעניק לרשויות מקומיות תו תקן עבור תחזוקת אתרים של מתקני משחקים העומדים בדרישות התקן הישראלי, תקן ת"י   1498 חלק 7 (תקן מחייב) . הרשות המקומית צריכה להבטיח כי הגוף האחראי לתחזוקת המתקנים עומד בדרישות התקן ונמצא בפיקוחו של מכון התקנים.

 

סידרת התקנים למתקני משחקים מתייחסת לאתר, סביבתו ולכל ההיבטים הבטיחותיים של הילד בבואו לשחק במתקן, כך שיוכל להפיק את ההנאה המקסימאלית ללא פגיעות מיותרות. התקן כתוב כך שהוא שם לנגד עיניו  את המשתמש הסופי כלקוח של מתקני המשחקים.

 

קבלת תו התקן לרשות המקומית, עבור תחזוקת מתקני משחקים לילדים, מבטיחה לתושבים רמה גבוהה של בטיחות באמצעות הבקרה של מכון התקנים על מקצועיותו של הגורם האחראי לתחזוקת המתקנים ולרמת השירות שלו. תחזוקת מתקני המשחקים מבטיחה את התאמתם לאורך כל חיי המתקן.

 

בטקס שנערך היום (2.6) בירוחם  לרגל קבלת תו התקן, בהשתתפות סגנית שר התמ"ת ח"כ אורית נוקד, ברך מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דורון טמיר, את אנשי ירוחם  והעומד בראשה על כך שהעמידו בראש סדר העדיפויות של העיר את נושא בטיחות הילדים "אנו קוראים לרשויות מקומיות נוספות לשמור על בטיחות ילדינו ולזרז את תהליך קבלת תו התקן לתחזוקת מתקני המשחקים לילדים" הוסיף טמיר

 

ראש מועצת ירוחם, עמרם מצנע: "תושבי ירוחם יכולים להיות סמוכים ובטוחים כי מתקני המשחקים הנמצאים ברחבי המועצה המקומית מתוחזקים ברמה גבוהה במשך כל השנה. במידה וימצאו ליקויים המערכת תדע לטפל בהם ביעילות ותוך זמן קצר".

 

סגנית שר התמ"ת ח"כ אורית נוקד: "ירוחם הינה המועצה הראשונה שאומרת היום לתושביה אמירה עקרונית שמגובה בסטנדרטים מקצועיים. ההשראה שבמעשה עצמו ובאימוץ תו התקן על ידי ירוחם, הינה העידוד הטוב ביותר לשאר הרשויות בארץ לדאוג גם הן לבטיחות ילדיהם".

 

בטיחותם של מתקני המשחקים לילדים עלתה על סדר היום הציבורי בחודש מרץ האחרון כשנכתב בדו"ח מבקר המדינה כי 95% ממתקני המשחקים שנבדקו מסוכנים לילדים והם אינם עומדים בדרישות הבטיחות ובדרישות החוק. מערכת תחזוקה אפקטיבית של מתקני המשחקים, כפי שמנוסחת בתקן, נותנת מענה לנקודות התורפה אותן העלה מבקר המדינה בדו"ח.

 

לפרטים נוספים: ורד אורן, דוברת מכון התקנים הישראלי/ חן מחלב בטלפון: 03-6465116  052-3140019