יוזמה חדשה: הקמת "שדולת האיכות" בכנסת בראשות ח"כ זאב ביילסקי

תאריך: 06/04/2009
ח"כ זאב ביילסקי (קדימה) יוזם את הקמת "שדולת האיכות" בכנסת. שדולת האיכות תקדיש את פעילותה לטיפוח, עידוד ושיפור האיכות בתחומים מגוונים שונים, ביניהם: תעשייה, חינוך וחברה.

כצעד ראשון להקמת השדולה נפגש ח"כ ביילסקי עם מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, דורון טמיר, במטרה לגבש את אופן פעילות השדולה. החבירה עם מכון התקנים הישראלי הינה טבעית מאחר ומכון התקנים פועל שנים רבות בתחום זה של קידום ופיתוח האיכות במשק הישראלי.

ח"כ ביילסקי אמר כי "נושא האיכות הנו נושא חשוב מאין כמוהו ואין להזניחו. אני לוקח על עצמי לעסוק בכנסת ה-18 בטיפוח ועידוד נושא האיכות בתחומים של תעשייה, חינוך וחברה. אני אפעל לקידום נושא האיכות ע"י שדולה שאקים ובחקיקה."

דורון טמיר, מנכ"ל מכון התקנים הישראלי, ברך על הקמת השדולה ואמר כי "אנו שמחים על כך שמצאנו שותף בכנסת לנושא האיכות, נושא אותו אנו מתעקשים לקדם באופן עקבי. ההשקעה בנושא האיכות הינה השקעה בטוחה שתצעיד את המשק קדימה".

יש לציין כי שבוע האיכות הלאומי 2009 יתקיים בין התאריכים 21-17 במאי. מטרתו של שבוע האיכות הלאומי היא להעלות את המודעות לאיכות ולעודד את המשק, החברה, מוסדות וארגונים לבצע תהליכי איכות. במהלך שבוע זה נחשפות לקהל הרחב פעילויות איכות המתקיימות כדרך קבע.