לקראת חופשות החגים: מומחי מכון התקנים הישראלי בטיפים לרכישה ושימוש נבון בקורקינטים חשמליים ובהוברבורדים

תאריך: 02/10/2019

 

 לקראת החגים והחופשות הקרבות ובאות, מומחי מכון התקנים הישראלי קיבצו מספר טיפים לרכישה ושימוש נבון בקורקינטים חשמליים ובהוברבורדים.

 

 

קורקינטים חשמליים:

· בעת הרכישה וודאו כי על הקורקינט החשמלי מסומנים הפרטים הבאים: ארץ הייצור, שם היצרן, שם היבואן וכתובתו ומצורפות הוראות שימוש בעברית: כיוון הבלמים, משקל נשיאה מקסימלי, מהירות והספק מקסימאלי ושימוש החל מגיל 16.

·        שימו לב כי מהירותם המרבית של הקורקינטים החשמליים אינה עולה על 25 קמ"ש וכי הספק המנוע החשמלי שלהם אינו עולה על 250 וואט. בנוסף יש לשים לב כי משקלו העצמי אינו עולה על 30 ק"ג.

·        בעת קניית הקורקינט החשמלי יש לוודא כי אין להם פינות ובליטות חדות שעלולות לפצוע את הרוכב. כדאי לשאול את המוכר כי המוצר עבר בדיקת מכון התקנים וסווג כמתאים (עומד בדרישת התקן).

·        קורקינט חשמליים ששווקו במארז והורכבו בחנות המכירה, יש לבדוק כי כל הברגים מחוזקים כנדרש ובהתאם להמלצת היצרן וכמפורט בהוראות השימוש.

·        יש לוודא כי על הקורקינט החשמלי יותקנו מחזירי אור (מחזיר אור אדום מאחורה, לבן מקדימה) ויותקן פעמון אזהרה.הוברבורדים:

·    
בעת הרכישה וודאו כי על ההוברבורד מסומנים הפרטים הבאים: ארץ הייצור, שם היצרן, שם היבואן וכתובתו ומצורפות הוראות שימוש בעברית: משקל נשיאה מקסימלי, משקל מינימלי הנדרש להפעלה, המלצות בנושא בטיחות וחבישת קסדה ושימוש החל מגיל 16.

·        שימו לב כי מהירותו המרבית של ההוברבורד אינה עולה על 13 קמ"ש.

·        בעת קניית ההוברבורד יש לוודא כי אין לו פינות ובליטות חדות שעלולות לפצוע את הרוכב. כדאי לשאול את המוכר אם המוצר עבר בדיקת מכון התקנים וסווג עומד בדרישת התקן.

·        וודאו כי על ההוברבורד יותקנו מחזירי אור לצורך ניראות.

 

חשוב לזכור!

·        חבישת קסדת ראש הינה חובה!!! יש להתאים את הקסדה באופן אישי לראש הרוכב.

·        חשוב להקפיד להשתמש באביזרי בטיחות נוספים: מגני ידיים, ברכיים ומרפקים.