ארגון התאחדות מעונות היום הפרטיים מצטרף למיזם "הגן הבטוח" של מכון התקנים הישראלי

תאריך: 09/07/2019


ארגון התאחדות מעונות היום הפרטיים, בו חברים למעלה מ 130 מפעילי מעונות יום, הצטרף למיזם הגן הבטוח של מכון התקנים הישראלי. עד כה קיבלו עשרות מעונות יום של ההתאחדות תעודה המעידה כי עברו מבדק בטיחות של הגן הבטוח והשאר יקבלו את התעודה בקרוב.


מהעמותה הרשומה של ארגון התאחדות מעונות היום הפרטיים נמסר כי ההצטרפות למיזם הגן הבטוח באה על רקע חוק הפיקוח של מעונות יום לפעוטות התשע"ט 2018, שיכנס לתוקף ב 1.9.19, שהותיר ציבור שלם של גננות ואנשי חינוך עם בעיות ביורוקרטיות מול השלטון המקומי ומול הדרישות לשינוי מבנים והתאמתם לגני ילדים.


בהתאחדות מעונות היום הפרטיים מאמינים כי בעזרת אמצעים פשוטים ובסיוע גורמי מקצוע כמו מכון התקנים ניתן להפוך כל מבנה פרטי וגן ל ״גן בטוח״ וזאת מבלי לשבור קירות ולשלם סכומי עתק בקבלת היתרים.


עד כה קיבלו מאות פעוטונים ומשפחתונים ברחבי הארץ את תעודת הגן הבטוח של מכון התקנים הישראלי.


אודות מבדק בטיחות של הגן הבטוח:
על מנת להקטין את סכנות הפגיעה של ילדים בתחומי הגן והחצר, מכון התקנים הישראלי זיהה את הצורך בבדיקת בטיחות תכולת הציוד בפעוטונים/ משפחתונים וחיבר מפרט בדיקות ייעודי בשם " מבדק בטיחות של הגן הבטוח" שהותאם במיוחד לסכנות הנפוצות בסביבת הילדים. המפרט מורכב מדרישות של תקנים ישראליים ותקנים בין-לאומיים במגוון תחומים. לדוגמה: הילכדות ראש, הילכדות צוואר, הילכדות אצבעות, סכנת חנק, מיקום וחוזק מתקני החצר, בטיחות צעצועים, בטיחות מיטות בטיחות המבנה ועוד.


הבדיקה מותאמות לציוד הנמצא בגן ומתבצעת פעם בשנה, במשך יום אחד, ע"י המהנדסים המנוסים והמיומנים של ענף צעצועים. בסיום הבדיקה הגן מקבל תעודה להצגה בשטח הגן המציינת כי תכולת הגן נבדקה ע"י מומחי מכון התקנים הישראלי ונמצאה בטוחה לשימוש מסכנות מיידיות.


לתיאום בדיקה וקבלת מידע נוסף :

ניתן להתקשר לטלפון מספר: 050-6202296
או בקישור המצורף: http://www.sii.org.il/2916-he/SII.aspx