מכון התקנים הישראלי ומנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מארחים בישראל את הועידה הבין-לאומית לביומטריה

תאריך: 09/01/2018
  • הוועידה תתקיים במלון דן פנורמה בתל אביב בתאריכים 23-14 בינואר 2018.
  • במהלך הוועידה יתקיים כנס "ביומטריה ישראל" בו ישתתפו חברות ביומטריה ישראליות יציגו את מוצריהם.

מכון התקנים הישראלי ומנהל סחר חוץ במשרד הכלכלה והתעשייה מארחים בישראל את הועידה הבין-לאומית לביומטריה. הוועידה תתקיים במלון דן פנורמה בתל-אביב בתאריכים 23-14 בינואר 2018.

מטרת הוועידה הבין לאומית לביומטריה של ארגון התקינה הבין-לאומי ISO היא לכנס מומחים ממדינות רבות לצורך כתיבת תקנים עבור ספקי הביומטריה ולקוחותיהם שיבטיחו התאמה בין מערכות ביומטריות וצרכי ביומטריה , כך שניתן יהיה ליישם באופן נכון ומדויק את הפתרונות עבור הצרכים הביומטריים. ועדה זו מתכנסת בכל חצי שנה במדינה אחרת ומשתתפים בה כ- 150 מומחים מלמעלה מ 40 מדינות.

מרבית התקנים בתחום הביומטריה עוסקים בממשקים בין מערכות, ביישומים אינטראקטיביים, בהתקפות ובהגנות, בשמירה על פרטיות המשתמשים, באבטחת האמינות, בהשלמות מידע ובשמירה אמינה ומוגנת של המידע הביומטרי. התקנים החדשים מאפשרים פיתוח של מערכות ורכיבים ביומטריים תוך התייחסות להתממשקות בין רכיבי ביומטריה שונים, מה שיביא לתפוצה רחבה ואמינה של הטכנולוגיה הביומטרית לרווחת הציבור.

אילן כרמית, מ"מ מכון התקנים הישראלי: "ההתפתחות המהירה של תחום הביומטריה מהווה אתגר גדול לחברות וארגונים שמעוניינים לשלב את הטכנולוגיה החדשה. כדי לשלב את טכנולוגיה הביומטרית במוצרים שונים וכדי לאפשר הטרוגניות בפתרונות ואחידות בממשקים, דרושה תקינה שתאפשר בחינה והשוואה של הטכנולוגיות השונות".

אוהד כהן, מנהל מינהל סחר חוץ: "מינהל סחר חוץ מפעיל כלים רבים על מנת להגדיל את הייצוא של מדינת ישראל ולסייע ליצואנים. על מנת לסייע לחברות בתחום הביומטריה אנו מקיימים כנס זה, שכן נושא התקינה מהווה אתגר משמעותי לייצוא טכנולוגיות בתחום זה. אני בטוח שהכנס יסייע לחברות הישראליות להכיר את התקינה הקיימת ולעמוד בה, ובכך לסייע לחברות להגדיל את הייצוא שלהן".

במהלך הוועידה יתקיים כנס "ביומטריה ישראל" בו ישתתפו חברות ביומטריה ישראליות יציגו את מוצריהם, ישתתפו בדיונים ויקדמו חשיבה מרוכזת לגבי התקינה הבין-לאומית בנושא, כך שתוכל להתאים גם למוצרים ישראליים.