מיזם הגן הבטוח

מיזם "הגן הבטוח"

מכון התקנים הישראלי גאה להציג את מיזם "הגן הבטוח", מפרט בדיקות תקינות חדש, המעניק ביטחון לילדים, נחת להורים ושקט נפשי.

על מנת לזהות ולהקטין סכנות פגיעה של ילדים בתחומי הגן והחצר, זיהינו את הצורך בבדיקות בטיחות הציוד וחיברנו מפרט בדיקות ייעודי במעבדה לכימיה וטקסטיל במכון התקנים. המפרט הותאם במיוחד לסכנות הנפוצות בסביבת הילדים ומורכב מדרישות של תקנים ישראליים ובינלאומיים במגוון תחומים. לדוגמא: הילכדות ראש, צוואר ואצבעות, סכנות חנק, מיקום וחוזק מתקני חצר, בטיחות צעצועים, מיטות וכיסאות, בטיחות המבנה ועוד


המפרט כולל, בין השאר, סעיפים מהתקנים הבאים:
ת"י 562         בטיחות צעצועים
ת"י 682         מיטות ומיטות מתקפלות
ת"י 1048       עריסות נישאות ומעמדים לתינוקות
ת"י 14988     כיסאות ילדים
ת"י 1273       הליכונים לתינוקות
ת"י 14036     באונסרים
ת"י 6250       דירוג בית בטוח לילדים

הבדיקה מותאמת לציוד הנמצא בגן ומתבצעת פעם בשנה, במשך יום אחד, ע"י המהנדסים המנוסים והמיומנים של ענף צעצועים. בסיום הבדיקה יקבל הגן דו"ח עם פירוט המתקנים שבגן, תוצאות הבדיקה ומסקנה (במידה ומסקנת הבדיקה עבור מתקן מסוים תמצא שלילית, יידרש סילוק הליקוי על מנת לקבל דו"ח בדיקה חיובי). רשומות הבדיקה וכל החומר המצולם נותרים חסויים ושמורים במעבדה.
לגן תונפק תעודה להצגה בשטח הגן, המציינת כי תכולת הגן נבדקה ע"י מומחי מכון התקנים ונמצאה בטוחה לשימוש מסכנות מיידיות. לתעודה יצורף נספח עם פירוט הציוד נכון ליום הבדיקה.

יחד נשמור על סביבה בטוחה ומוגנת לילדים!

פרטי התקשרות: 
נייד.  0506202296
דוא"ל ganim@sii.org.il.

 

הכשרת צוות הגן בנושא בטיחות ילדים:
אנו ממליצים במקביל להעזר בשירותי ההדרכה של ארגון "בטרם"לבטיחות ילדים להשלמת הידע של הצוות בנושא התנהגות בטוחה בגן הילדים.